قیمت اجاره جرثقیل در کنار ایمنی بالای این ابزارها از مهم‌ترین موضوعات موردتوجه برای قشر علاقه‌مند به این تجهیزات است. اهمیت این امور تا حدی است که شرکت‌های اجاره جرثقیل که بتوانند این دو مزیت را در کنار هم ارائه دهند، بالاترین سهم مشتری را از آن خود می‌سازند.

گاهی پایین‌بودن قیمت کرایه جرثقیل، به دلیل افت کیفیت این ماشین‌ها، ایمنی بار را کاهش داده و ضمانت‌های لازم را جهت این ماشین‌ها از میان برمی‌دارد. درحالی‌که هزینه اجاره جرثقیل زمانی به‌صرفه و مناسب است که بتوان، معاینات فنی و بیمه‌نامه‌های لازم را نیز در کنار این تجهیزات از متصدیان دریافت نمود. ازاین‌رو همان قدر که به فکر کاهش هزینه کرایه جرثقیل انتخابی خود هستید، جویای تعهدهای فنی، تخصصی و بیمه‌ای شرکت‌های مجری این خدمات نیز باشید.

جدید ترین قیمت اجاره جرثقیل در سال ۱۴۰۳:

دقت داشته باشید، جرثقیل‌ها در انواع موبایلی، کفی، بوم بلند، بازویی و بسیاری مدل‌های دیگر تولید و روانه‌های صحنه‌های کاری سهمگین شده‌اند. بدین ترتیب نمی‌توان قیمت اجاره جرثقیل اعلام شده برای یک مدل را به نمونه‌های دیگر نیز ارجاع داد. بلکه باید به‌صورت دقیق قیمت را بر اساس مدل و تناژ ماشین تعیین گردد. در ادامه برای مثال یک نمونه از جداولی که راهنمای استعلام قیمت جرثقیل در تناژهای مختلف است را برایتان آورده‌ایم.

تعرفه کرایه جرثقیل به‌صورت روزانه:

یکی دیگر از مسائل مهم این حوزه محاسبه تعرفه کرایه جرثقیل، متناسب با مدت‌زمان موردنیاز است. مسلماً تمامی پروژه‌ها بلندمدت نبوده و مدت‌زمان و ساعات کارکرد متفاوتی دارند. بدین ترتیب برای طول زمان‌های مختلفی به خدمات این ماشین‌های عظیم و کارا نیاز دارند. خوشبختانه تعرفه کرایه جرثقیل به‌صورت روزانه کمترین هزینه ممکن را بر دوش مالکان و مهندسان پروژه‌ها می‌گذارد. چراکه مدت‌زمان یکی از معیارهای مهم و تأثیرگذار بر نرخ اجاره جرثقیل است.

بدین ترتیب اگر به یک جرثقیل ۱۵ تن برای یک روز نیاز دارید، باید به‌مراتب هزینه کمتری به نسبت یک ماه پرداخت نمایید. چراکه هرچه بر مدت‌زمان افزوده گردد، نرخ کرایه جرثقیل نیز به همان نسبت اضافه می‌شود. البته این موضوع به ظرفیت جرثقیل، فاصله محل کار تا شرکت اجاره دهنده و شیفت کاری نیز بسیار وابسته است. بدین ترتیب محاسبه قیمت موضوعی تخصصی بوده که همراهی تیم‌های کاربلد و زبده را می‌طلبد.